Rozhovor s Adelle R.

24. července 2014 v 8:27 | Lucy Fe |  Rozhovory
Ahoj!
Možná jste už postřehli, že moje starší ségra známá jako Adelle vydala e-knihu (najít ji můžete zde). Já jsem se rozhodla vám ji trochu přiblížit tím, že s ní udělám rozhovor.

1. Jak ses dostala ke psaní?

Adelle: Psaní mě táhne odmalička. První povídku jsem napsala asi v šesti letech, prostě po době, kdy jsem se to naučila. Pak následovaly ty rádoby knihy - papírové komiksy, kde vystupovaly všechny možné i nemožné postavy. Svou první opravdovou knihu na počítači jsem napsala ve dvanácti letech, měla 240 stran a byla o dívce, co se chtěla stát spisovatelkou. A od té doby se snažím zdokonalovat. :)

2. Dávala jsi svoje výtvory na web?
Adelle: Zkoušela jsem to. Ale mám zásadní problém - pokud vím, že prostě nepíšu příběh, který se později stane knihou, prostě na to tzv. "kašlu". Nevím, jak jinak to říct - jako bych tomu nevěnovala patřičnou pozornost. Proto radši už nic nezveřejňuju a všechno si nechávám pro sebe.

3. Je Čarodějčina dcera tvojí prvotinou?
Adelle: Dalo by se tak říct, protože jako první vlastně vyšla, ale tou pravou knihou bych označila Nightmare: Prokletou (aktuálně se věnuji jejímu přepisu). Každopádně se mi zdá, že se mi ČD povedla víc a že má taky lepší ohlasy. :)

4. Co chceš ještě napsat?
Adelle: Rozhodně chci dopsat sérii Čarodějčina dcera. Makám na druhém dílu, plánuju tak 5, 6 dílů. Pak bych taky chtěla dopsat všechny série, co jsem si rozepsala, čili Nightmare a Luciferku. Jo, a taky Pravdu, na tu jsem zapomněla.

5. Mohla bys nám tvoje série trochu přiblížit?
Adelle: Tak Čarodějčina dcera, jak už vyplývá z anotace, je o mladé holce, co zjistí, že není sirotek, ale dcera nejmocnější čarodějky všech dob, a jak už to tak bývá, životy všech závisí na ní. Všechno se dočtete v knize :) V Nightmare jde jen o rok starší holku, která se musí přestěhovat na jinou planetu a pracuje tím, že přidává noční můry. Tam zkouším taky trochu dystopie. Pravda je vlastně něco podobného, co se týče žánru, hlavní hrdinka je Lež a hledá svůj protějšek. Luciferka, jak už plyne z názvu, je o Lucce, co se zamiluje do Luciferova syna.

6. Co ještě děláš kromě psaní?
Adelle: Čtu :) A taky poslouchám hudbu. Mým oblíbeným žánrem je rock a jak už asi většina z vás ví, jsem neutichající fanoušek skupiny Mandrage. A samozřejmě Linkin Park.

7. Jaké máš sny do budoucna?
Adelle: Aby mi jednou vydali papírovou knihu. Jsem romantička, takže očekávám prince na bílém koni... ne, dělám si srandu. Chci prostě vést šťastný život.

8. Máš radu pro začínající autory?
Adelle: Já sama jsem začínající autor, takže... :) Ale už mám prostě něco ze života; prvotina by měla být krátká. Já mám radši bichličky, takže u mě to jaksi nevychází. :) Hlavní je trpělivost a víra, a já to ještě nevzdávám.

Doufám, že jsem vám tedy tvorbu Adelle aspoň trochu přiblížila. :) Její web můžete najít TADY a blog TADY.
Lucy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Biby Biby | Web | 24. července 2014 v 8:51 | Reagovat

To je skvelé ! :)

2 Lucy Fe Lucy Fe | Web | 24. července 2014 v 9:05 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

3 Leena Leena | 25. července 2014 v 6:42 | Reagovat

Pěkný článek a dobré otázky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama